Peeling enzymatyczny do twarzy z ziołami Organique

Peeling enzymatyczny do twarzy z ziołami Organique

O tym kosmetyku polskiej marki Organique pojawiło się sporo opinii w wirtualnej sieci, w większości pozytywnych i fakt ten skutecznie przekonał mnie do zakupu. Producent informuje nas, że peeling enzymatyczny, przeznaczony do każdego typu cery, nawet wrażliwej i alergicznej, wykorzystujący doskonałe właściwości eksfoliujące enzymów z owoców papai i ananasa. Jego działanie złuszczające wzmocnione zostało przez koktajl kwasów owocowych o niewielkim stężeniu.(…)

Peeling enzymatyczny do twarzy z ziołami Organique

W typowym dla marki Organique opakowaniu znajduje się 100 ml peelingu w formie gęstej hmm…pasty (to chyba będzie najtrafniejsze określenie dla tego rodzaju konsystencji). Sposób aplikacji polega na nałożeniu niewielkiej warstwy preparatu na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy (omijając okolice oczu) i szyi na około pięć minut. W dalszej kolejności należy lekko namoczonymi dłońmi wykonać masaż, po czym dokładnie spłukać pozostałości kosmetyki letnią wodą. Trzy, niewielkie gesty z wykorzystaniem peelingu enzymatycznego Organique sprawiają, że cera staje się oczyszczona, rozjaśniona i gładka w dotyku. I co istotne w moim przypadku bez pojawienia się jakichkolwiek podrażnień, a wręcz przeciwnie zauważalnym załagodzeniu zaczerwień pozostałych po niedoskonałościach. Dla uzupełnienia na zakończenie przemywałam jeszcze twarz tonikiem.

Peeling enzymatyczny do twarzy z ziołami Organique

Pamiętam, że nakładając po raz pierwszy kosmetyk miałam chwilowe nieprzyjemne odczucie szczypania, co wywołało moje spore obawy w kwestii działania preparatu. Niemniej jednak na opakowaniu producent informuje, że w trakcie zabiegu może być odczuwalne delikatne mrowienie skóry, które nie powoduje jej podrażnienia. Kiedy już pierwszą próbę miałam za sobą, a potem i następne użycia (co najmniej dwa razy w tygodniu) za każdym razem nadal doświadczałam wspomniane już wcześniej lekkie szczypanie, na tyle znośne, że nie stwarzało to dla mnie jakiejś wielkiej niedogodności. Efekt, jaki pojawiał się na mojej skórze w pełni rekompensował krótkotrwały dyskomfort. Czego to nie robi się dla urody?!

Peeling enzymatyczny do twarzy z ziołami Organique

A i jeszcze kwestia zapachu peelingu, w moim odczuciu jest on lekko ziołowy z intensywną nutą kwasowości, wszakże aromat w kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy nie jest dla mnie jakoś specjalnie ważny, choć wiadomo, że przykry dla nosa raczej trudno byłoby mi zaakceptować.

Peeling enzymatyczny do twarzy z ziołami OrganiqueSkuteczność w przypadku peelingu enzymatycznego Organique pragnę potwierdzić na własnym przykładzie, tym bardziej, że zdecydowanie odpowiada mi tego rodzaju formuła preparatu aniżeli mocniejsze peelingi z drobinami ścierającymi. Choć przy pierwszym wrażeniu pojemność 100 ml może wydać się nieco…za mała, to pragnę wyjaśnić, że to błędne postrzeganie, ponieważ jest to kosmetyk bardzo wydajny, co w przeliczeniu na kwotę zakupu 76 zł nie wydaje się być aż tak dużym wydatkiem.

Peeling enzymatyczny do twarzy z ziołami Organique

4 comments

  • Trochę kosztuje, ale też wolę taki rodzaj peelingów :)

  • Angie: Trochę tak, ale przeliczając kwotę na kilka miesięcy stosowania będzie nieco bardziej korzystniej 😉 A jeżeli także wolisz taki rodzaj peelingu do twarzy, to może warto wypróbować, no chyba, że już możesz podzielić się swoją opinią?

  • Twoje Źródło Urody

    Ja najbardziej lubię peelingi łączące w sobie działanie enzymów i ścierniwa mechanicznego :) tego jeszcze nie znam ale wygląda zachęcająco :)

  • Twoje Źródło Urody: O widzisz! Mnie formuła tego z Organique bardzo odpowiada, także może warto spróbować, skoro „wygląda zachęcająco”. Jest szansa, że może sprosta twoim oczekiwaniom względem tego rodzaju produktu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY
Odśwież obrazek

*