Savon Noir czarne mydło Organique

Savon Noir czarne mydło Organique

Czarne mydło do mycia twarzy…brzmi nieco ekscentrycznie? Hmm, nie dla kogoś, kto wie jak niezwykle skuteczny jest to preparat do oczyszczania skóry. Swoją propozycję wysuwa polska marka Organique, którą postanowiłam wypróbować czytając wcześniej wiele pochlebnych opinii na temat działania produktu. W opisie, zamieszczonym na stronie marki przeczytamy: Savon Noir to naturalne mydło roślinne z czarnych oliwek i oleju oliwnego, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Posiada delikatne właściwości eksfoljujące, natłuszczające i nawilżające. Polecane jest dla każdego rodzaju skóry, również wrażliwej, twarzy i ciała. Można je łączyć z innymi składnikami naturalnymi: glinką Ghassoul, olejkami roślinnymi i eterycznymi.(…)

Savon Noir czarne mydło Organique

Choć dedykowane jet do skóry całego ciała, ja używam czarnego mydła wyłącznie do oczyszczania twarzy. A w moim przypadku jest ono naprawdę dogłębne. Rozwijając myśl, chcę wspomnieć, że dotychczas po zastosowaniu jakiegokolwiek innego produktu nie miałam efektu tak czystej skóry (mocno oczyszczone pory). Co więcej cera jest wygładzona i przyjemna w dotyku. I choć rezultaty działania czarnego mydła Organique są naprawdę świetne, to mam także swoje kontrargumenty przekładające się m. in. na zapach kosmetyku. No cóż, słodki, landrynkowy to on niestety nie jest, dlatego też niekoniecznie przypadnie do gustu 😉 Kolejny, który pragnę wysunąć związany jest tym, że stosując preparat Organique należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ kiedy dostanie się do oczu bardzo mocno szczypie. I to właściwie dwa powody dla których czarne mydło Organique nie jest dla mnie takie idealne. Niemniej jednak rezultat oczyszczania cery pozwala nieco o tym zapomnieć.

Savon Noir czarne mydło Organique

Z racji tego, że kosmetyk ma konsystencję dość gęstej pasty (będzie to chyba najtrafniejsze określenie) wystarczy niewielka ilość (znakomita wydajność), aby dokładnie umyć skórę twarzy. W kontakcie z wodą wytwarza się delikatna piana. Potem już tylko zmycie i zadbana cera! Uważam, że jest to produkt godny uwagi, szczególnie w przypadku problematycznych cer (a moja zdecydowanie się do takich zalicza).

Savon Noir czarne mydło Organique

200 ml pojemność dostępna jest w cenie 34,90 zł w salonach stacjonarnych oraz w sklepie online Organique

Savon Noir czarne mydło Organique

 

3 comments

  • Bardzo fajny artykuł. Bardzo lubię czytać o nowych produktach, których jeszcze nie wypróbowałam :)

  • Nie powiem – to dogłębne oczyszczenie porów sprawiło, że chcę mieć to mydełko 😉

  • Ciekawie opisane, na pewno nie jednej się przyda :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY
Odśwież obrazek

*